پست الکترونیکی :   رمز عبور :   ثبت نام رمز عبور جدید
جستجوی پیشرفته
آموزش قوانین داوری و مسابقات قایقرانی وجت اسکی 3092 تعداد بازدید : 1393/04/24 ثبت شده در تاریخ :

آموزش قوانین داوری و مسابقات قایقرانی وجت اسکی

جلسه توجیهی شرکت کنندگان

جلسه برای تمامی قایق رانان در کلاس های مختلف در زمان و مکان از پیش اعلام شده برگزار می گردد. حضور در این جلسه برای تمامی قایقرانها اجباری می باشد. هدایت مسیر جلسه بر عهده ی مسئول برگزاری مسابقه یا فرد دیگری که رسما از جانب مسئول برگزاری مسابقه تعیین شده می باشد. جزییات مسیر مسابقه و پرچم ها شرح داده می شوند. حضور و غیاب جهت شناسایی قایق رانان حاضر در جلسه صورت می گیرد. قایقرانانی که حضور نیابند یا به موقع در محل جلسه حضور نداشته باشند با جریمه مواجه خواهند شد.

قوانین فنی مسابقات جت اسکی و قایقرانی

مسئولیت انتخاب کلاه و لباس مناسب که قابلیت های ایمنی را دارا باشند بر عهده شخص شرکت کننده می باشد.. شرکت کنندگان می بایست برای انتخاب کلاه و لباس مناسب ایمنی و مقاومت بالایی دارند به قضاوت شخصی خود تکیه کنند.

در کلیه مسابقات IJSBA و مسابقات تحت قونین این نهاد، وسیله شناوری بر روی آب ( جلیقه نجات ، PFD)  بر اساس قوانین شناوری محل برگزاری مسابقه انتخاب می شوند که بر روی آب شرکت کنندگان می  بایست جلیقه نجات سالم را در تمامی مدت بر تن داشته باشند. جلیقه های نجات بادی کاملا غیر قانونی می باشند.

در کلیه مسابقات IJSBA و مسابقات تحت قوانین این نهاد،می بایست  یک کلاه ایمنی با پوشش کامل، اندازه کاملا درست،محافظ کامل ارواره و چانه ( محافظ شیشه ای می بایست جدا گردد) با در نظر گرفتن نیازهای منطقه ای ( و بعضی مواقع با در نظر گرفتن قوانین و شاخص های مقاومت وسایل نقلیه موتوری ) در تمامی مدت حضور در آب بر سر شرکت کنندگان باشد. کلاه ایمنی دارای پیچ و مهره در قسمت محافظ چانه غیر قانونی می باشند. استثناء : کلاه ایمنی برای قایق رانان مسابقه نمایشی هنگام شرکت در مسابقه نمایش اجباری نیست.تمامی کلاه های ایمنی می بایست در بهترین شرایط قرار داشته باشند و در بازرسی فنی پیش از مسابقه مورد تایید قرار گیرند. کلاه هایی از جنس پلاستیک،دو چرخه سواری ،دوچرخه سواری نمایشی و پرشی و یا شبیه آنها غیر قانونی می باشند.

محافظ کمر،کفش های ایمن و محافظ چشم از ابزاری است که برای تمامی شرکت کنندگان در انواع مختلف مسابقات جت اسکی و قایق رانی توصیه می شود.  

اگر قایق رانی از سوی یکی از مقامات رسمی مسابقه دارای حالت غیر طبیعی تشخیص داده شود ( استفاده از مشروبات و یا مواد مخدر ) به هیچ وجه اجازه حضور در مسابقه را پیدا نخواهد کرد. همچنین استفاده از هر گونه مشروبات الکلی در مناطق فنی و یا هر یک از محل های تحت نظارت مسولان مسابقه غیر قانونی می باشند.

مسئول برگزاری مسابقه قایق و جت اسکی این اختیار را دارد که از شرکت فردی که به لحاظ سلامت می تواند تهدید (برای بیننده ها،سایر شرکت کنندگان و حت یخود فرد ) محسوب شود جلوگیری کند. در این مورد وجود کار سلامت رسمی قایقران واجب است. در هر برهه از زمان برگزاری یک دوره مسابقه اگر قایق ران نمایش خطرناک و یا رفتار غیر ورزشی از خود نشان بدهد حتما می بایست جریمه شود.

تمامی قایق های شرکت کننده در مسابقه به استثناء شناورهای تک نفره ایستاده ، که  در مسابقات نمایشی شرکت میکنند می بایست دارای کلید قطع کن موتور سالم و استاندارد که بر روی جت اسکی و قایق نصب است باشند. هر گونه ایجاد تغییر در کلید قطع کن ( استفاده از نوار،سیم و هر گونه تغییر دیگر) که شرکت کننده یا تیم فنی او بتوانند در زمان مسابقه یا بلافاصله در طول برگزاری مسابقه آن را خارج کنند مجاز نمی باشد. این بند به این دلیل می باشد که وقتی کلید قطع کن بر روی قایق و جت اسکی نصب باشد، موتور در جا کار خواهد کرد.

تمامی قایق های شرکت کننده در مسابقه می بایست مرحله بازرسی فنی پیش از مسابقه را حتما پشت سر بگذارند. مسئول برگزاری مسابقه می تواند ه رشناور یرا که قوانین فنی را رعایت نکند از مسابقه کنار بگذارد.

اگر تجهیزی از قایقو یا جت اسکی ایراد پیدا کند ،بشکند و یا گم شود  الزاما مستحق جریمه نمی باشد، مگر اینکه درطول برگزاری مسابقه تخلف تشخیص داده شود.

تمامی قایق هاو و جت اسکی ها می بایست از ضربه گیر های دائمی چسبیده به بدنه تایید شده و قانونی استفاده کنند. اگر شناوری از ضربه گیر های مستهلک برای قسمت های پلاستیکی و فلزی استفاده می کند ، تمامی لبه ها می بایست بسیار ملایم باشند تا تهدیدی به وجود نیاورند.

مسئول برگزاری مسابقه این اختیار را دارد که هر مسابقه ای را به دلایل ایمنی شرکت کنندگان ،تماشاچیان ،مقامات مسئول رسمی مسابقه و یا دلایل فنی متوقف کند و یا به پایان برساند.

قوانین پرچم ها

قوانین پرچم ها که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد به طور کلی در تمامی مسابقات رسمی که به طرق مختلف ( مسیر محدود،استقامت،سرعت،مارپیچ و نمایش و ...) انجام می شود مورد استفاده قرار می گیرند .

پرچم سبز : این پرچم نشان دهنده شروع صحیح و شرایط ایده آل مسیر مسابقه می باشد.

پرچم زرد: این پرچم اشاره به وجود خطر در مسیر مسابقه جت اسکی دارد. بعد از نمایش پرچم زرد،سوارها می بایست با احتیاط و با علم به وجود خطر به مسیر خود ادامه دهند و در این صورت مجوز ادامه مسابقه را خواهند داشت . اگر شرکت کننده ای به طور ناشایست در این هنگام به مسابقه ادامه دهد می بایست جریمه شود.

پرچم قرمز: این پرچم نشان دهنده توقف بلافاصله مسابقه بدون توجه به مکان شرکت کنندگان در مسیر مسابقه می باشد . اگر خطری در مسیر مسابقه وجود داشته باشد، این پرچم با نظر مسئول برگزاری مسابقه نمایش داده می شد.

در این زمان قایق رانان می بایست حتما با احتیاط بسیار بالا به محل شروع مسابقه باز گردند.

پرچم سیاه: بعد از نمایش این پرچم به شرکت کننده مربوطه ( یک نفر ) این شرکت کننده موظف به خروج از مسیر اصلی و ایراد توضیحات خود درباره تخلف انجام شده از طرف وی به مسئول برگزاری مسابقه می باشد. اما بدین معنا نمی باشد که شرکت کننده الزاما می بایست جریمه اضافی گردد. ولیکن  عدم توجه به پرچم سیاه می تواند موجب جرایم بیشتر برای شرکت کننده مزبور گردد.

پرچم آبی / با خطوط زرد قطری : این پرچم نشان دهنده ی این است که یک قایقران در حال سبقت گرفتن و یک دور جلوتر بودن از قایقران جلویی می باشد. قایقران جلویی که یک دور عقب تر است می بایست مسیر را برای سبقت قایقرانی که یک دور از او جلوتر است آزاد بگذارد تا او بتواند با ایمنی کامل سبقت بگیرد. قایقرانی که به این پرچم توجه نکند جریمه خواهد شد.

پرچم چهار خانه سیاه و سفید همراه پرچم سفید: این پرچم ها همراه با هم به شکل ضربدر نشان دهنده به نیمه رسیدن مسابقه می باشد.

پرچم سفید: این پرچم به شرکت کنندگان رسیدن به دور پایانی مسابقه را نشان می دهد.

پرچم چهارخانه سیاه و سفید: این پرچم نشان دهنده اتمام مسابقه می باشد. پس از عبور از این پرچم شرکت کننده م یبایست با مسئولیت و احتیاط کامل به منطقه فنی بازگرداند. پس از این شرکت کننده می بایست بلافاصله خود را به بازرسی فنی پس از مسابقه معرفی کند.

دستورالعمل های کلی

منطقه تنظیم موتور: اگر منطقه/فضا مورد نظر اجازه دهد،می بایست منطقه ای برای راندن جهت تنظیم موتور در نظر گرفته شود. تمامی سوارها در منطقه تنظیم موتور و تست شناور هم می بایست جلیقه نجات و کلاه ایمنی تایید شده را پوشیده باشند و سواری بی خطر و ایمن انجام دهند.

راندن در مسیر اصلی مسابقه : بدون اجازه مسئول برگزاری مسابقه راندن د رمسیر اصلی مسابقه درهر زمانی غیر مجاز می باشد.

راندن خطرناک / بی احتیاط : سواری خطرناک یا بی احتیاط ، ضربه بی دلیل، سر و صدای بی مورد ، شکستن ، سد راه کردن، ضربه زدن عمد ی،شکستن بویه های مشخص کننده مسیر و انجام رفتارهی غیر ورزشی می بایست با جریمه مواجه گردند. د رخصوص تخلف های تیمی ، کل تیم مورد نظر با صلاحدید مسئول برگزاری مسابقه جریمه خواهند شد.

سد راه کردن: سد راه کردن تعمدی شناور سریعتر،با صلاحدید مسئول برگزاری مسابقه می تواند جریمه در پی داشته باشد .

خروچ از مسیر : کاملا واضح است که راندن بر خلاف جهت مسیر مسابقه در حین برگزاری مسابقه ممنوع می باشد. در صورت چرخش شناور ،سوار مجاز به چرخش ایمن و ادامه مسابقه می بشاد ( فقط در هنگامی مجاز است که مسیر خالی از سایر شرکت کنندگان باشد ) سواری که بر خلاف مسیر حرکت کند حتما با جریمه مواجه خواهد شد.

توقف در مسیر درمسابقات قایقرانی : اگر بنا به هر دلیلی شرکت کننده مجبور به توقف در مسیر مسابقه یا در کناره مسیر مسابقه باشد ،اولین وظیفه سوار این است که شناور خود را بر اساس اصول ایمنی به منطقه ای امن منتقل کند تا باعث ایجاد خطر و یا سد راه سایر شرکت کنندگان نشود.

سبقت گیری درمسابقات قایقرانی: هر سوار می بایست آمادگی داشته باشد که سایر سوارکاران می توانند از او سبقت بگریند ، به همین دلیل می بایست کاملا به سوارهایی که از پشت به او نزدیک می شوند اشراف داشته باشد. سواری که در حال سبقت گیری است  می بایست مطمئن باشد که ایمن ترین راه را برای سبقت گیری انتخاب کرده و نباید سوار دیگر را با نیروی اضافی وادار به تغییر مسیر ناگهانی کند.

عقب افتادن در تعداد دور درمسابقات قایقرانی: سواری که یک دور عقب افتاده می بایست در سمت دیگر مسیر ( عدم ایجاد سد راه) حرکت کند ولی می تواند به مسابقه ادامه دهد.

علائم دست درمسابقات قایقرانی : سواری که از مسیر خارج شده ( چرخش ) در آب افتاده می بایست در سمت دیگر مسیر ( عدم ایجاد سد راه ) حرکت کند ولی می تواند به مسابقه ادامه دهد.

علائم دست : سواری که از مسیر خارج شده ( چرخش ) در آب افتاده و یا از حرکت باز ایستاده می بایست یک و یا هر دو دست خود را بالای سر نگه دارد تا نشان دهد که با مصدومیت مواجه نشده است. بازگشت مجدد به مسیر مسابقه با احتیاط ، ایمنی کامل و رعایت کامل حق تقدم سایر شرکت کنندگان انجام شود.

کمک رسانی در مسیر مسابقه : هیچ شرکت کننده ای حق دریافت کمک به جز از مقامات رسمی مسابقه نخواهد داشت. اگر کمک فنی و سایر کمک ها مورد نیاز باشد ،سوار م یبایست با احتیاط کامل از مسیر مسابقه خارج شود. اگر سواری در مسیر مسابقه کمکی درایفت کند یک دور جریمه می گردد. اگر سواری بی احتیاط وارد مسیر مسابقه شود جریمه خواهد شد. تصمیم نهایی در هر مورد بر عهده مسئول برگزاری مسابقه می بشاد.

 دستورالعمل های منطقه فنی :

وسایل نقلیه کمکی درمسابقات قایقرانی و جت اسکی : هیچ گونه وسیله نقلیه موتوری ( موتور سیکلت کوچک ،موتور سیکلت و موتور چهار چرخ ) اجازه ورورد به منطقه  فنی را ندارند مگر اینکه رسما از سوی مسئول برگزاری مسابقه تایید شوند . همچنین این وسایل اجازه حرکت با سرعت بیشتر از 5 مایل را ندارند و می بایست راننده کلاه ایمنی بر سر داتشه باشد .

سوئ استفاده از معابر منطقه فنی درمسابقات قایقرانی و جت اسکی : استفاده نادرست از معابر منطقه فنی بی نظمی تلقی خواهد شد. مخازن سوخت : تمامی مخازن سوخت می بایست 1- به رنگ قرمز باشند. 2- علامت قابلیت اشتعال و یا بنزین داشته باشند ( اندازه 5/7 سانتیمتر ) 3- جایگاه قرارگیری مخازن می باسیت در فاصله حداقل 5/4 متری هر چیز قابل اشتعال باشد.

بازرسی مخازن سوخت درمسابقات قایقرانی و جت اسکی : این مخازن می بایست مورد بازرسی مسئول برگزاری مسابقه و رئیس تیم اطفاء حریق قرار گیرد. در بعضی از کشور ها قوانین فقط اجازه استفاده از مخازن فلزی را می دهد.

کپسول اطفاء حریق درمسابقات قایقرانی و جت اسکی : حداقل یک کپسول اطفاء حریق م یباسیت توسط همراه / اعضای تیم حمل شود و تریجیحا د رمنطقه فنی مشخصه قابل دسترسی باشند.

سوخت مصرفی : هر گونه مواد سوختی و روغنی مصرفی که در منطقه فنی و یا مسیر مسابقه پخش شود یا نشت کند مستحق جریمه خواهد بود.

قوانین ثبت نام / ورودی به مسابقه

هر کلاس به جز کلاس نمایشی اگر کمتر از 5 متاقضی برای ثبت نام داشته باشد می تواند از برنامه مسابقه حذف گردد ( کلاس نمایش با یک شرکت کننده هم می تواند انجام شود )

در مسا بقاتی که د ر هر کلاس کمترین تعداد شرکت کننده وجود داشته باشد میتوان کلاس ها را در هم ادغام کرد. امتیاز ها جداگانه تعلق خواهد گرفت و جوایز و هدایای نقدی هم بر طبق توافقنامه امضاء شده با IJSBA و یا قوانین وابسته به IJSBA توزیع خواهد شد.

هزینه ورودی به مسابقات پس از شروع هر مسابقه که ضمانت اجرایی دارد قابل استرداد نخواهد بود مگر در صورتی که مسابقه به طور رسمی لغو و یا با حکم و یا صلاحدید مسئول برگزاری مسابقه به تعویق بیافتد.

تعیین هزینه ورودی به مسابقه بر عهده IJSBA و یا قوانین وابسته به آن می باشد.

هرشرکت کننده می تواند در کلاس های مختلف شرکت کند اما امتیاز هر کلاس جداگانه جهت رسیدن به قهرمانی کلی محسوب خواهد شد.

شرکت کنندگان درمسابقات قایقرانی و جت اسکی درکلاس های پایین تر (از لحاظ مهارت) می توانند در کلاس های بالاتر هم شرکت کنند.

شرکت کنندگان درمسابقات قایقرانی و جت اسکی د رکلاس های بالاتر ( از لحاظ مهارت )نمی توانند در کلاس های پایین تر شرکت کنند.

اگر شرکت کننده ای درمسابقات قایقرانی و جت اسکی تردیدی در مورد رده بندی مهارتی خود داشته باشد،این وظیفه بر عهده اوست که به مقام رسمی مربوطه مراجعه کند. تعیین هزینه ورودی به محل مسابقات برای شرکت کننده و تیم همراه او بر عهده متول یبرگزاری مسابقه می بشاد.

زمان بندی مسابقات درمسابقات قایقرانی و جت اسکی بر عهده متول یبرگزاری مسابقه می باشد.

زمان بندی مسابقات بر عهده متولی برگزاری مسابقه م یباشد .

هیچ یک از شرکت کننده ها ، مکانیک ها و یا سایر افراد خواهان ورود  به منطقه برگزاری مسابقه حق ندارند از اسامی جعلی و خیالی و اطلاعات نادرست شناسایی استفاده کنند.

امتیاز دهی

از خط شروع تا برجک پرچم ها / برجک امتیاز ها می بایست به عنوان یک دور در نظر گرفته شود.

پرچم چهارخانه سفید و مشکی (خط پایان ) که به پیشتاز مسابقه نمایش داده می شود ، نشان دهنده اتمام مسابقه می باشد.

تمامی خطاها و جرایم به غیر ا زآنهایی که پرچم سیاه دریافت کرده اند ، در پایان مسابقه محاسبه خواهند شد.

جوایز و هدایای نقدی مسابقات قایقرانی و جت اسکی

تمامی هدایا، جوایز و پرداخت ها می بایست به خود برندگان یا به نماینده رسمی معرف یشده از سوی ایشان تا قبل از پایان روز برگزاری مسابقه پرداخت گردد مگر اینکه زمان و مکان مشخص دیگری برای آن د رنظر گرفته شود.

شرکت کننده درمسابقات قایقرانی و جت اسکی حتما لازم نیست در ضیافت و یا جشن جوایز برای درایفت هدایا و یا وجوه نقد حضور یابد ،اما با حضور دلگرم کننده خودشان می توانند ادب و احترام خود را نسبت به برگزار کننده / حامیان مالی مسابقات نشان دهند .

نحوه پرداخت جوایز نقدی درمسابقات قایقرانی و جت اسکی بر اساس قوانین IJSBA و یا قوانین وابسته به ان توسط متولی برگزاری مسابقه می بایست اعلام گردد. می توان در آگهی رسمی مسابقات و یا جلسه هماهنگی پیش از مسابقه د راین مورد اطلاع رسانی کرد.

نحوه امتیاز دهی  مسابقات قایقرانی و جت اسکی

امتیاز ها فقط برای مرحله نهایی مسابقه محاسبه خواهند شد. امتیازی در مرحله گرم کردن،مرحله آخر انتخابی ،نیمه نهایی و نمایشی محاسبه نخواهد شد. برای کسانی که ا زدور مسابقه کنار بروند و یا حداقل یک دور کامل در مسابقه نهایی را نتوانند انجام دهند امتیازی تعلق نخواهد گرفت . میتوان استثناء هایی برای مسابقات ملی و قهرمان جهان د رصورت توافق د رنظر گرفت.

امتیاز  مسابقات نمایشی فقط در رده بند یکلی مسابقات نمایشی اثر گذار خواهد بود. در مسابقات نمایشی فقط با یک شرکت کننده هم می توان امتیازات کامل را دریافت کرد.

در صورت تساوی امتیازات(در هر کلاس خاص و رده بندی مهارتی ) در انواع مسابقات ،برنده کسی است که تعداد مقام اولی بیشتری را کسب کرده باشد. اما اگر مجداا مساوی باشند کسی است که مقام دوم بیشتر یرا داشته باشد و به  همین تریتب. اگر باز هم شرایط مساوی باشند کسی که در مرحله پایانش نتیجه بهتری کسب کرده مقام بالاتر را کسب خواهد کرد.

اگر تعداد قایق رانها کمتر یا برابر با نهایت تعداد شناور مجاز به قرارگیری در خط استارت باشد آنگاه میتوان از سیستم امتیاز دهی مرحله ای استفاده کرد. امتیاز دهی مرحله ای به این شکل است که امتیازات دو مرحله از یک دور مسابقه جمع خواهد شد و رده بندی کلی محاسبه خواهد شد.

 

 

 

محصولات پر بازدید
بدنه قایق فرمانی وینر
قيمت: 160,000,000 ریال
مشاهده: 37782 بار
بدنه قایق فرمانی وینر
جت اسکی یاماها 1100
قيمت: 930,000,000 ریال
مشاهده: 22878 بار
جت اسکی یاماها 1100
موتور قایق پارسان 25 قوه
قيمت: 0 ریال
مشاهده: 17145 بار
موتور قایق پارسان 25 قوه
بدنه قایق فرمانی فیلیچر 16 فوت
قيمت: 160,000,000 ریال
مشاهده: 16713 بار
بدنه قایق فرمانی فیلیچر 16 فوت
جت اسکی یاماها 700VX
قيمت: 740,000,000 ریال
مشاهده: 15225 بار
جت اسکی یاماها 700VX
دریافت خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار این فروشگاه ایمیلتان را ثبت کنید  
 
آمار سایت