پست الکترونیکی :   رمز عبور :   ثبت نام رمز عبور جدید
جستجوی پیشرفته
معدن طلا و قایق
1102 تعداد بازدید : 1396/08/04 ثبت شده در تاریخ :
 

 

در اوایل قرن 16 که اسپانیایی ها با قایق، آمریکای جنوبی را کشف کردند، در مورد قبیله های بومی که در بالای کوه های آند یعنی کلمبیای کنونی زندگی می کردند داستان های زیادی شنیدند. یکی از این افسانه ها مربوط می شد به پادشاه «میوایسکا» که بدنش را از گرد طلا می پوشاند و سوار بر قایق تفریحی در جشن های مختلف بر روی رود «گاتاویتا» شرکت می کرد.

این افسانه ها می گویند که او هر بار مقدار زیادی طلا و جواهرات گرانبها را برای راضی کردن رب النوعی که قومش می پرستیدند و معتقد بودند که در قلب دریاچه زندگی می کند از قایق به نقاط مختلف دریاچه پرتاب می کرد.

 

اسپانیایی ها بنا به داستان های شنیده شده، به پادشاه طلاپوش «الدورادو» لقب «مرد طلایی» دادند. داستان  قایق مرد طلایی و جشن فرمانروایی فوق العاده اش ظاهرا تا اواخر قرن 15 که «الدورادو» و اتباع آن به دست قبیله ای دیگر فتح شد ادامه یافت.

 

اما اسپانیایی ها و دیگر اروپایی ها که با قایق در قسمت شمالی قاره آمریکای جنوبی در ساحل دریا زندگی می کردند، در این زمان مقدار قابل توجهی طلا در دریا پیدا کردند و همین مسئله آنها را بر این باور داشت که حتما باید سرزمینی با ثروتی فناناپذیر دور از کرانه ها وجود داشته باشد که همین مسئله باعث شد که اسپانیایی ها تلاش گسترده ای را با قایق برای یافتن آن آغاز کنند اما آنها موفق به کشف «الدورادو» نشدند ولی با اینحال در سال 1545 میلادی دریاچه مشهور گاتاویتا را که ظاهرا ثروتی عظیم در قلب خود داشت پیدا کردند و به دنبال کشف طلا با قایق تصمیم به خشکاندن آن گرفتند اما حتی با این کار هم نتوانستند به طلای قابل توجهی دست پیدا کنند.

 

در اوایل قرن 17 میلادی، یک درباری انگلیسی به نام «سِر والتر رالی» به دنبال کشف «الدورادو» تصمیم به انجام دو سفر به گویان در آمریکای جنوبی گرفت. او در طی دومین سفرش در سال 1617، پسر خود وات رالی را با یک گروه به کناره رودخانه آرینُوکو اعزام کرد و خودش که دیگر مردی سالخورده بود در اردوگاهی که در جزیره ترینیداد ایجاد کرده بودند ماند اما پسرش وات رالی در جنگ با اسپانیایی ها کشته شد. بعد از این حادثه والتر رالی به انگلیس برگشت و این در حالی بود که پادشاه انگلیس، دستور داده بود به جرم سرپیچی از دستور پادشاه مبنی بر دوری از هرگونه جنگ با اسپانیایی ها، گردنش را بزنند. به این ترتیب والتر رالی سرش را به خاطر رسیدن به «الدورادو» از دست داد.

 

در طول تاریخ همواره این سوال وجود داشته است که اگر سرزمین طلا واقعیت دارد، پس چرا نمی توان آن را کشف کرد؟ چرا این افسانه اینقدر زنده و قابل باور است. اگر این داستان قایق، افسانه نباشد و واقعیت داشته باشد چه؟ این سوالی ا ست  که ذهن بسیاری از مردم دنیا را به خود مشغول کرده است..

محصولات پر بازدید
بدنه قایق فرمانی وینر
قيمت: 160,000,000 ریال
مشاهده: 37780 بار
بدنه قایق فرمانی وینر
جت اسکی یاماها 1100
قيمت: 930,000,000 ریال
مشاهده: 22878 بار
جت اسکی یاماها 1100
موتور قایق پارسان 25 قوه
قيمت: 0 ریال
مشاهده: 17144 بار
موتور قایق پارسان 25 قوه
بدنه قایق فرمانی فیلیچر 16 فوت
قيمت: 160,000,000 ریال
مشاهده: 16713 بار
بدنه قایق فرمانی فیلیچر 16 فوت
جت اسکی یاماها 700VX
قيمت: 740,000,000 ریال
مشاهده: 15224 بار
جت اسکی یاماها 700VX
دریافت خبرنامه
برای دریافت آخرین اخبار این فروشگاه ایمیلتان را ثبت کنید  
 
آمار سایت